Klub Tenisowy ARKA

Gdzie gramy i trenujemy?

ktarkaKlub Tenisowy Arka Gdynia to ośrodek istniejący od 1932 roku, który stale się rozwija i aktualnie istnieje jako nowoczesne centrum tenisowe. Klub znany jest w całym kraju, jak i również zagranicą. Organizowane są tu międzynarodowe turnieje m.in. Puchar Davisa oraz zawody seniorskie i juniorskie ITF.

W klubie znajduje się ponad 120 stałych członków i ponad 300 dzieci, które kształtują swoją grę w tenisa Odwiedzają nas setki graczy rekreacyjnych, kibiców oraz rodzin, którzy chcą zaznać ciszy i spokoju. Wyjątkowo urokliwe położenie i wygląd kortów zawsze wywołuje zachwyt wśród odwiedzających. Klub otacza rezerwat leśny oraz brzeg Morza Bałtyckiego. Naturalna i bogata zieleń stwarza niepowtarzalny klimat dla wypoczynku po ciężkich i wyczerpujących treningach. Jest to również wspaniałe miejsce dla relaksu, spacerów i przede wszystkim gry w tenisa. Klub tenisowy Arka jest niewątpliwie ozdobą pięknego miasta oraz jego wizytówką.

Klub posiada 20 kortów – w tym 6 krytych i 1 kort twardy oraz szeroką ściankę treningową. W domku klubowym znajduje się przestronna i przytulna kawiarnia oraz sklep ze sprzętem tenisowym. Obiekt jest czynny przez 7 dni w tygodniu oraz 12 miesięcy w roku.